"informativni razgovor"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

exosss

Re: "informativni razgovor"

Post by exosss »

StopBup wrote: Thu Mar 11, 2021 7:21 pm
xxxana wrote: Thu Mar 11, 2021 5:55 pm
StopBup wrote: Thu Mar 11, 2021 9:54 am jer sam mu rekao sve bitno o svom problemu.
Jadan covek
Nja, nja, samo nek' si ti proćućorila. :D
Hmmm, ajd nešto o meni da ne bi bilo kao da mi se otkaćio padobran pri skoku iz aviona... 46 godina, od 16te igrarije sa trava, acid, ex, pljas, pa dop. 1998 prvi put registriran pa na hep terapiju. evo, fakat ukratko, priča slična kao i sve ovdje. sada već dugo na subovima. u međuvremenu 2x komuna. 1.put 2 god., pa nešto čistine, pa 2. put 1,5 god, pa opet par god čistine.
Pratim forum godinu i više, poćevši od Noela, pa se vratio na Frajlu, pa onda Ninoćka, nezaobilazni Stop, i još masu ljudi koji šu prošetali ovuda. Ne znam ni sam, ali imam potrebu nešto pametno napisati ovdje....
Btw, imam osjećaj kao da vas sve osobno poznajem tako da nema potrbe da mi predbacujete da sam uletio na neviđeno. sve što ste napisali, ja sam pročitao.
Želio bih se uklućiti u diskusiju, naravno pri tome pomoći sebi ali i dati neki "pametan" savjet onima koji trebaju pomoć.
Eto, lijep pozdrav svima, puišem više kad me gđa. Moderator propusti dalje.
StopBup

Post by StopBup »

exosss wrote: Fri Mar 12, 2021 12:01 pm
nezaobilazni Stop
"That Stop is very smart :?: "

Salim se, to je fora iz jedne epizode "South Parka". :)

Dobro dosao. Pisi sta imas.

Evo jedna odlicna od mene! Pozz ljudi!

https://www.youtube.com/watch?v=NOhEosg ... ackBlofeld
Akkasha Come Back

Post by Akkasha Come Back »

exosss wrote: Fri Mar 12, 2021 12:01 pm
StopBup wrote: Thu Mar 11, 2021 7:21 pm
xxxana wrote: Thu Mar 11, 2021 5:55 pm
Jadan covek
Nja, nja, samo nek' si ti proćućorila. :D
Hmmm, ajd nešto o meni da ne bi bilo kao da mi se otkaćio padobran pri skoku iz aviona... 46 godina, od 16te igrarije sa trava, acid, ex, pljas, pa dop. 1998 prvi put registriran pa na hep terapiju. evo, fakat ukratko, priča slična kao i sve ovdje. sada već dugo na subovima. u međuvremenu 2x komuna. 1.put 2 god., pa nešto čistine, pa 2. put 1,5 god, pa opet par god čistine.
Pratim forum godinu i više, poćevši od Noela, pa se vratio na Frajlu, pa onda Ninoćka, nezaobilazni Stop, i još masu ljudi koji šu prošetali ovuda. Ne znam ni sam, ali imam potrebu nešto pametno napisati ovdje....
Btw, imam osjećaj kao da vas sve osobno poznajem tako da nema potrbe da mi predbacujete da sam uletio na neviđeno. sve što ste napisali, ja sam pročitao.
Želio bih se uklućiti u diskusiju, naravno pri tome pomoći sebi ali i dati neki "pametan" savjet onima koji trebaju pomoć.
Eto, lijep pozdrav svima, puišem više kad me gđa. Moderator propusti dalje.
Zdravo! Šta da kažem kad sve znaš, dobrodošao još neko!
StopBup

Post by StopBup »

Juce me je zvao jedan od njih cetvorice sa kojima sam se bas druzio u zatvoru i razmenio brojeve telefona. Kaze prolazi kroz moj grad, pa ako mogu da se vidimo negde na kratko. Nisam mogao zbog opekotina, jer ne mogu ni da se obujem, noga mi je stalno previjena, i moram da mirujem, a zasto sam u opste ovo pomenuo? Zato sto on na oko 50 posto koze ruke ima veliki oziljak od opekotine, pa smo pricali o tome, to jest ja sam ga zapitkivao o toku lecenja i vremenu koje je trebalo da mu to zaraste, njemu je trebalo oko 2 meseca da mu to zaraste. Moje rane nisu velike bas, ali ova veća je na mestu gde je potpuno mirovanje nemoguće, pa verovatno to malo usporava zarastanje. Ispiram oko rana svako jutro 70-procentnim alkoholom, a same rane ispiram fizioloskim rastvorom i hidrogenom, zatim stavljam sterilnu gazu namazanu melemom za opekotine, pa previjam zavojem, tako svaki dan. Lecenje rana sam zapoceo pre nesto vise od dve sedmice, valjda cu za 15-20 dana stati na noge. "Ucrvao" sam se kod kuce, evo vise od dve sedmice nisam promolio nos napolje, dobro, jesam bio na terasi, haha.
StopBup

Post by StopBup »

Posto sam u stanu, znaci u totalno zatvorenoj varijanti, cesto se setim zatvora ovih dana, samo sto mi je tamo bilo mnogo bolje nego ovako. Tamo me nista nije bolelo, mogao sam da hodam normalno, imao sam znatno veci radijus kretanja nego sada. Na paviljonu je bio veliki hodnik sa dva telefona, sedam soba za zatvorenike, velika tv sala u kojoj smo imali i dvd koji smo koristili za muziku, kupatilo sa dve kabine, i wc. Na tom paviljonu, mogao sam da idem bilo gde kad sam hteo, od tih pomenutih mesta na paviljonu. Tri puta dnevno, znaci za svaki obrok, izlazili smo napolje, pa su nas komadiri sprovodili u drugu zgradu, gde je bila trpezarija gde smo jeli. Imali smo svakodnevo pravo na izlazak na setnju do sat vremana, a u toku setnje sam trcao oko terena za mali fudbal i radio vezbu "propadanje".

To je kratka kazna, 50 dana, i meni je tamo bilo doslovno dobro, koliko se to moze reci za zatvor, naravno, ne u smislu da bih se vratio, nego kako sam se snasao tamo. Bilo mi je dobro najvise zbog toga jer sam tamo otisao sa ciljem svog lecenja. Prvih 5-6 dana sam bio katastrofa, jer sam inace bio u losem psihickom stanju kad sam otisao tamo, nakon nedavnog recidiva. Tih prvih dana bio sam izgubljen kao burek u svemiru. Da napomenem da smo svi prvo isli u karantin dve sedmice, pa onda premestani na glavni blok paviljona. Ja sam bio 18 dana u karantinu, zbog procene doktorke o mom stanju, i stabilizaciji, jer sam ja kao sto sam vec pisao, njoj sve rekao zasto sam u stvari tu, i zasto nisam platio kaznu, vec odlucio da je odlezim. Tih prvih dana bio sam nervozan, agresivan, jako slabo spavao, letargican, anksiozan, nisam znao ko mi glavu nosi, ali nakon odlaska kod doktorke, stvari su pocele lagano da se popravljaju. Terapija mi je legla, pomogla mi da se smirim i vrlo brzo sam krenuo da se stabilisem psihicki. Negde od 20.-og dana recimo sam se moze se reci dobro, stabilno osecao. Da, pisao sam vec, ali nema veze, terapiju sam poceo da smmanjujem jako brzo, i zadnjih sedmicu dana sam bio potpuno bez nje.

Posto imam u glavi brojeve telefona od blize rodbine, i svih boljih prijatelja, zvao sam ih, ali ne precesto, cisto da se javim i da se ispricamo, a svi oni znaju za moj problem, i zasto sam ja u stvari tamo otisao. Naravno, sa ukucanima sam se najvise cuo. Kad odes u zatvor, znaci ti to sto imas ljude kojima je stalo do tebe, i to nacucis vise da cenis. Ja sam tamo naucio vise da cenim i volim sebe, naucio sam da me ne pogadjaju stvari na koje ne mogu da uticem, niti da ih popravim. Ne bih deteljisao, ali tamo mi je u pocetku bilo tesko da gledam one koji nisu imali nista, jebi ga, ne vredi meni razmisljati, niti se bas potresati oko tudje tuzne sudbine, narocito jer tu ne mogu nista da popravim, a plus i sam imam dovoljno svojih problema da bih se bavio tudjima.

Eto cisto nesto da napisem, jer "umirem" od dosade, nikad pre nisam bio ovoliko dugo zatvoren u stanu. Doslovno sam bio i pobesneo zbog konstantnih bolova, dosade, nemogucnosti kretanja, a i slab san zbog bolova koji su se intenzivirali nocu je dosta uticao na pogorsanje mog stanja jer sam spavao skoro zanemarljivo. Prilicno sam siguran da je psihicki pad kod mene nastupio jos par dana pre povrede, a sa povredom, kulminirao. Zadnjih noci, a narocito zadnje dve, sam primetio da ti raniji intenzivni nocni bolovi koji su me zajebavali, su skoro iscezli, pa hvala Bogu, zadnje dve noci solidno spavam. Povreda nije ni malo naivna, ali nije ni tragicna, samo zahteva dugo mirovanje i negu.
StopBup

Post by StopBup »

Setih se sada kako smo se kao klinci, negde u sedmom razredu ložili na onu pesmu od Metalike, "Master of puppets", a nismo imali tada pojma o čemu se tu peva. Sećam se kao juče, kad smo kao klinci kod mog druga tu pesmu odvrnuli do maksimuma, nesvesni o tekstu pesme. Kasnije smo obojica postali te marionete o kojima se peva u pesmi. Ja znatno posle njega, ali sam to postao i ja, krajem te godine kad mi je taj drug umro od prekomerne doze. Laka mu zemlja.

U pesmi se pominje kako ti gospodar/master uvrne um, i razbije snove, a to jeste baš tako, isto se pominje:"Probaj me i videćeš, više od svega što ti treba.", pa:"Videćeš kako te ubijam.", "Dođi, puzi brže, pokori se svom gospodaru!". Uh neću više o tome, dosta...

P.s. Na samom početku mog pisanja na forumu, sam se setio jedne misli pokojnog glumca, Danila Bate Stojkovića, a evo setih se i sad:"Jednom kad ostariš, žalićaš zbog dve stvari, zbog onoga šta si pogrešio, i zbog onoga šta si propustio. Više će boleti ono što si propustio, nego što si pogrešio."

I ovako još uvek mladog me bole te stvari, ne želim ni da znam koliko još intenzivnije bi mogle da bole...

Duboko verujem da se sve ovo može popraviti uz veliku želju i trud, i da svi možemo stati na zelenu granu...

P.p.s. "Master of puppets, I'm pulling your strings,
twisting your mind and smashing your dreams,
blinded by me, you can't see a thing,
just call my name 'cause I'll hear you scream."

Mi ovde nismo lutke/marionete, već živi ljudi, tako da je povratak životu i te kako moguć!
StopBup

Post by StopBup »

Problem na forumu je izbio kad su pokrenute izmišljene priče, lupetanja, vređanja, nagađanja, manipulacije...

Nadam se da je sa tim gotovo, i da se više niko neće primiti na sranja, i ako neko pokuša ponovo da radi pomenute radnje. Ja se jesam primio na jebena vređanja i izmišljotine, ali nema šanse više to da mi se desi. Bavim se sobom, i još ako mogu nekoga da podstaknem, ili mu pomognem, super...

Ta sranja obavezno odvuku priču gde ne treba, i baci senku na sve normalno na forumu.
Last edited by StopBup on Sun Apr 11, 2021 4:23 pm, edited 1 time in total.
Akkasha Come Back

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Sun Apr 11, 2021 3:22 pm Problem na forumu je izbio kad su pokrenute izmišljene priče, lupetanja, vređanja, nagađanja, manipulacije...

Nadam se da je sa tim gotovo, i da se više niko neće primiti na sranja, i ako neko pokuša ponovo da radi pomenute radnje.

To obavezno odvuče priču gde ne treba, i baci senku na sve normalno na forumu.
Vidi sad tebe ovde, sa tvoje teme, ali bukvalno sa tvoje 😂
Slažem se sa napisanim, ali predlažem da našu staru univerzalnu temu vratimo kao "glavnu"
"O muzici, ćevapima, tko se kako osjeća" na tu temu mislim, kad smo oko svakodnevnih stvari, a tema je bu! Iz vedra neba napuštena.
Evo ja ću tamo sad nešto da napišem, čisto da pokrenem.
StopBup

Post by StopBup »

StopBup

Post by StopBup »

Posto sam na forumu, glupo bi bilo da skroz precutim sta mi se desilo pre nesto manje od 2 meseca. Glupo je bilo i sto sam bio na forumu, a tada to precutao. Nisam trebao pisati, ili sam trebao reci sta mi se desilo. No sta je tu je, kad sam vec tu, naknadno cu reci istinu. Jednostavno se ne snalazim bas najbolje kada mi pise vise ljudi u takvoj situaciji, pa verovatno je i to jedan od razloga zasto nisam to odmah prijavio. Jos jedan od razloga je i taj, sto sam mislio da cu mnogo pre doci k' sebi nakon toga, nego sto mi je stvarno trebalo vremena da se sastavim...

Sta je bilo? Evo. Pisao sam da sam pocetkom februara popio dve case vina kod prijatelja, ohrabren time, sto mi se nista nije desilo tada, nakon 20-ak dana u drustvu, prvo sam poceo da pijem koktu, da bih sledece pice uzeo casu crnog vina. Jos sam se tripovao kao kako to satro smem, jer se nikad nisam opijao crnim vinom ranije. Nakon trece case, uhvatio me je jebeni alkohol, nakon jos par casa, slosilo mi se, pa sam zavrsio spid... Sutradan kad sam se probudio, naravno da mi baaas nije bilo dobro, i jedno 2 sata nakon budjenja, zavrsim dop. To je bio drugi dan recidiva koji je trajao jos nekih 10 dana, u kojih sam jos 5 dana uzimao dop. Uzimao sam velike kolicine, s' obzirom da sam relatovno dugo bio cist, skoro 4 meseca, uzimao sam od pola grama, pa i do preko gram tih dana kojih sam se drogirao. Nakon toga mi bas nije dobro bilo, priznao sam sve mojima, ali ne bas odmah. Vec sam bio povredjen, ali sam 2 puta i takav otisao na semu. Posle mi stvarno nikakva droga nije padala na pamet, koliko sam se usrao sebi u zivot, a agonija posle toga je trajala oko 4 sedmice.

Sad ima 40, jedan, dva dana od tog recidiva, nisam siguran, a meni je trebalo oko mesec dana da se dovedem u ok stanje. Tek zadnjih 10-ak dana sam relativno ok, i moze se reci da sam se tek sad vratio u stanje u kom sam bio pre recidiva.

Eto ljudi, morao sam sam da se otvorim, jer mi nema smisla da sam ovde, a da precutim nesto tako bitno sto mi se desilo u ovoj nasoj prici... Da me je neko provalio, to jest da me je pitao jesam li pao onda kad sam bio u ludilu na forumu(sto se i primetilo), priznao bih odmah, a ovako, evo tek sad...
Post Reply