Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by licaninsasela »

Išao čovjek ulicom, putem, stazom svog života. Nosio na leđima sto križeva, ali i u srcu sto ljepota. Nosio bremena, utege, neprospavane noći, neuzvraćene usluge, ljubavi, bezbrojne samotne dane i besane tjedne.
Išao on tako kroz gradove, kroz sela, preko brda, kroz doline, kroz oluje i kroz pakao sunca, Išao, hodao, nosio, trpio, krvario, sam u noći hladnoj plakao, kad nikog nigdje nije bilo u samoći jecao.
Al išao je sutra dalje. Jutro ga je vuklo u korake nove. Nije stao. Suze bi obrisao i svoje križeve ponovno podigao.
I onda, jednog dana, u sumraku, klecnuše mu koljena pod svim teretom. I pade on pod Hrast, samotni Hrast na livadi. I ostade sjediti nemajući više snage ni volje. Padoše pored njega i svi križevi, sva bremena, svi utezi, sve žalosti i brige. Ostade sam u ništavilu ispod Hrasta.
I tada, sleti na Hrastovu granu mala ptica, pogleda u njega, nagne glavu, zatreperi očima, u sumraku, dok se sunce žarilo na obzorju.
I kaže mu: Vidjela sam ljude, svakakve ljude, životinje, prirodu i svijet. Vidjela sam patnju, radost i bijes. Ali uvijek sam voljela let, voljela sam raširiti krila i vjetra uzet bijeg! I zašto ti Čovječe nosiš teret taj? Zašto si opterećen i sam? Zar ti Duša i Srce ne žele nešto drugo, doli da nosiš sve to tako dugo?
I čovjek se zamisli, a ptica na drvetu Hrastu, ostane i opet progovori;
Pogledaj mene, ja sam tako mala ptica, jedva stanem u tvoju ruku, pa ipak, letim, živim i borim se. Ne nosim tuđe križeve, bremena, utege, tuđe probleme...ja letim u svom smjeru, ja dugu preletim!
Ptica tada raširi krila, zatreperi njima i kaže Čovjeku pod Hrastom:
Nađi svoja krila Brate, raširi ih I poleti. Tada nećeš imati križeva ni utega nit bremena nit okova. Poleti, poleti i leti i oslobodi se...
I čovjek ostavi sve krizeve, utege, obmane, sva bremena i sve okove i ode...raširi krila i u nebu nestane.
Viktor89

Re: Kulturno umjetnicko drustvo auto put bratstvo i nejedinstvo

Post by Viktor89 »

Duga nema svoj početak i kraj. Ptica laže.
https://youtu.be/Gu2pVPWGYMQ
Post Reply